Start Aktualności Spotkanie ze "Szkłem kontaktowym"

Spotkanie ze "Szkłem kontaktowym"

   Dnia 05.11.16 r. w Borsukach we "Dworze Zaścianek" miało miejsce wspaniałe spotkanie z członami zespołu "Szkła kontaktowego". Byli to: Grzegorz Miecugow, Marek Przybylik i Wojciech Zimiński. Opowiadali o historii "Szkła", o sobie, o politykach i o życiu. Okazali się ludźmi jeszcze bardziej fantastycznymi niż na ekranie. Było dużo ciepłych słów, dowcipów; głownie na swój temat. A co najbardziej mogło się podobać to, to, że nie podżegali do nienawiści, a wręcz przeciwnie, mówili o budowaniu mostów mimo wszystko w imię pokoju, który już mamy wyjątkowo długo. Pan Grzegorz Miecugow podał przykład: "Starzec" - Marek Przybylik przeżył swoje życie bez wojny. To ewenement w naszej historii, która była bardzo krwawa i pochłonęła wiele ofiar. Spotkanie zakończyło się podpisywaniem książek - można było wówczas zamienić kilka zdań z interlokutorami.
   My będąc prywatnie postanowiliśmy rozpropagować nasze organizacje: TPZŁ i UTW - stąd zdjęcie dyr. Miecugowa z nami i naszą broszurką. Przeprowadziliśmy też wstępną rozmowę z p. Markiem Przybylikiem na temat ewentualnego spotkania ze studentami UTW.


                Spotkanie rozpoczął p. Marek Przybylik.                                                 Autorzy podpisują chętnym książki.              Pamiątkowe zdjęcie z członkami TPZŁ i UTW.                                           Na pamiątkę również wpis do książki.