Start UTW Wydarzenia Róbmy swoje

Róbmy swoje

   Dobiega końca projekt „TEN CENNY CZAS”, w którym uczestniczył Uniwersytet Trzeciego Wieku. Ostatni wykład „Róbmy swoje” to spotkanie z p. Igorem Pogorzelskim reżyserem dźwięku i wykładowcą akademickim. P. I. Pogorzelski od 20 lat działa jako prelegent muzyczny w zakresie muzyki klasycznej i jazzowej w Filharmonii Narodowej. Jest ekspertem w zakresie archiwizacji i digitalizacji dźwięku i w tym zakresie od lat współpracuje z Polskim Radiem i Telewizją Polską oraz Uniwersytetem Muzycznym w Warszawie.

   12.10. 2018r. przedstawił słuchaczom sylwetkę niezwykłego i oryginalnego twórcy jakim był Wojciech Młynarski. Przyjemność była tym większa, że mogliśmy posłuchać wielu piosenek w wykonaniu W. Młynarskiego np. „Jesteśmy na wczasach”, „ Niedziela na Głównym”. Nie bez znaczenia było też to, że przypomniał w pigułce historię kabaretu polskiego ze szczególnym uwzględnieniem kabaretu „Dudek”, z którym był związany W. Młynarski. Słuchacze UTW dobrze pamiętają lata 60-te z autopsji. Była to więc pewnego rodzaju podróż do czasów młodości.

   Jak hasło w codziennym działaniu słuchaczy UTW brzmi cytat z piosenki W. Młynarskiego „Róbmy swoje” :

                                          „ Niejedną jeszcze paranoję przetrzymać przyjdzie

                    robiąc swoje.”

   Tym nietypowym wykładem zakończony został projekt realizowany przez Fundację DONUM


                                                                Prezes UTW Andrzej Zając przedstawia prowadzącego wykład.                                                                            Wykład prowadzi p. Igor Pogorzelski.


                                                                  Zgromadzona publiczność słucha z wielkim zainteresowaniem.


                                                                                                   Podziękowanie.