Start UTW Wydarzenia DZIEŃ SENIORA - ZBUCZYN

DZIEŃ SENIORA - ZBUCZYN

   Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łosicach to uczestnictwo w wielu formach działalności kulturalnej, poszerzanie swoich zainteresowań ale też czerpanie radości ze spotkań, podejmowanie nowych wyzwań i poznawanie nowych, ciekawych osób. Okazją do poznania tego typu ludzi był „Dzień Seniora”, zorganizowany przez UTW w Zbuczynie w dniu 21.11.2018 r.

   Nasz Uniwersytet został zaproszony przez zaprzyjaźniony UTW w Zbuczynie na II „Dzień Seniora” Gminy Zbuczyn. 10 osobowa delegacja słuchaczy łosickiego UTW uczestniczyła w niezwykłym koncercie zespołu „Sokołowscy Bardowie”, który zagrał piosenki znane starszemu pokoleniu. Przy dźwiękach przebojów z młodości publiczność bawiła się, śpiewając wraz z muzykami. Występ wzbudził taki  entuzjazm, że zespół bisował 2 razy. Następnie wystąpił zespół „UliBabki” z repertuarem pieśni narodowych i popularnych. I znowu publiczność włączyła się do śpiewu. Szczególny zachwyt wzbudził śpiew na dwa głosy.

Po koncercie rozgrzana, rozśpiewana i zintegrowana widownia udała się na uroczysty Bal Seniora do sali bankietowej, gdzie zacieśniano więzy towarzyskie i wymieniano pomysły i doświadczenie w pracy na rzecz seniorów.