Start

Latest

The latest news from the Joomla! Team

UTW - Wykład

   Dnia 06.10.17 r. o godz 1600 w Transgranicznym Centrum Dialogu Kultur w Łosicach odbędzie się wykład p. Anny Szpury na temat:      " Korowaj - symbol dawnego wesela" Serdecznie zapraszamy słuchaczy UTW.


 

UTW - INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2017/18

 Projekt Fundacji DONUM realizowany w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego - "Wsparcie Uniwersytetów III Wieku".

   Dnia 18.09.2017 r. miała miejsce Inauguracja Roku Akademickiego UTW w Łosicach, która odbyła się w ramach projektu "Dojrzałość okresem jest złotym" autorstwa Pani Ewy Jarockiej - prezesa Fundacji DONUM.
  Z ramienia Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w spotkaniu uczestniczył p. Jan Strzeżek, który przekazał słowa Ministra Jarosława Gowina skierowane do Słuchaczy UTW. Ponadto wspólnie z p. Ewą Jarocką poinformował zebranych o celach programu i wskazał na sukces jego realizacji.
  Było też uroczyste przekazanie UTW w Łosicach sprzętu zakupionego przez Fundację ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego: laptopa, projektora multimedialnego, urządzenia wielofunkcyjnego, radiomagnetofonu do nauki języka angielskiego oraz ekranu. Jest to sprzęt bardzo potrzebny do naszej działalności.
   Następnie wystąpił chór, który dzięki finansom z projektu prowadzi p. Tadeusz Goś.  Na zakończenie
p. Marian Czmoch (sekretarz zarządu), który wspólnie z p. Jadwigą Michaluk (wiceprezes zarządu) prowadzili spotkanie  przedstawił zebranym multimedialną prezentację z działalności UTW w Łosicach. Prezentację przygotował p. Zenobiusz Parafiańczuk, który nauczył się tego robić na zajęciach komputerowych organizowanych w ramach projektu. Na koniec wszyscy mieli okazję napić się kawy i herbaty, zjeść ciasteczko oraz wymienić doświadczenia z członkami UTW z Siedlec, Sokołowa Podlaskiego, Zbuczyna oraz Mordów, którzy również biorą udział w tym projekcie. Zebrani mogli się również zapoznać z wystawą dotyczącą działalności studentów UTW w ramach projektu i nie tylko.  


            Scena przygotowana do uroczystości.                                                    Uroczyste Gaudeamus.                                  Prowadzący spotkanie p. Marian Czmoch i p. Jadwiga Michaluk.              Pan Jan Strzeżek i pani Ewa Jarocka.                                           Grupa wokalna UTW w Łosicach.                   Kawa, herbata i ciasto.                                              Wystawa fotograficzna dotycząca działalności UTW.
 

ZAPROSZENIE UTW

       Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Tajnej Organizacji Nauczycielskiej w Łosicach serdecznie zaprasza na inaugurację roku akademickiego 2017/2018 w dniu 18.09.2017 r. o godz 1300. Uroczystość odbędzie w Łosickim Domu Kultury - ul. Piłsudskiego 4.


                                                                                                                                          Zarząd i Rada Słuchaczy


 

OGŁOSZENIE (UTW)

   Uaktualnienie informacji związanych z wyjazdem do Karolina na występ zespołu "Mazowsze".


 

ZAKOŃCZENIE ROKU AKADEMICKIEGO 2017

   Dnia 20.06.2017 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Transgranicznym Centrum Dialogu Kultur w Łosicach. Każda z sekcji działających w ramach uniwersytetu prezentowała wyniki swojej pracy. Działalność uniwersytetu obejmowała również różnego rodzaju warsztaty, wykłady, rajdy, działalność kulturalną i turystyczną.
   Podczas spotkania podziękowano partnerom i prowadzącym zajęcia warsztatowe -  wręczono im pamiątkowe dyplomy. Wszyscy otrzymali na pamiątkę upominki od grupy plastycznej. Uroczystość zakończyła się degustacją dań przygotowanych przez grupę kulinarną.
    Według mnie było: miło, wesoło i przyjemnie.

 
                                                                       Licznie zgromadzona publiczność czyli słuchacze UTW.              Wiele ciepłych słów usłyszeliśmy od p. burmistrza Mariusza Kucewicza oraz od p. Ewy Jarockiej. Podziękowanie p. Annie (Justynie) Biardzie prowadzącej grupę wokalną.                   Prezentacja grupy komputerowej.                                                                                  Prezentacja grupy taneczno-ruchowej.             Wszyscy otrzymują prezenty od grupy plastycznej.                               A ta grupa naprawdę śpiewa po angielsku (Que sera).                                                        I nareszcie - degustacja dań przyrządzonych przez grupę kulinarną. 
Więcej artykułów…