Start

Latest

The latest news from the Joomla! Team

WYSTAWA FOTOGRAFICZNA.


 

ZAPROSZENIE.


 

ZAPROSZENIE.

   Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łosickiej serdecznie zaprasza wszystkich miłośników Naszego Regionu do udziału w XI Podlaskich Spotkaniach Historycznych.
    W tym roku otwieramy nowy cykl spotkań regionalnych p.t. "Między Dawnymi a Nowymi Laty". Temat sesji, która odbędzie się 17 listopada 2012 r. o godz 900  brzmi:  "ODCHODZĄCY ŚWIAT RZEMIOSŁA I SZTUKI LUDOWEJ".
    Miejsce spotkania: I Liceum Ogólnokształcące w Łosicach ul. Szkolna 5.

           Przewidywany program konferencji:

             1.   Referaty tematyczne.
             2.   Prezentacje.
             3.   Pokazy multimedialne.
             4.   Wystawy rękodzieła.
             5.   Pokazy kulinarne.
             6.   Występy zespołów ludowych.
             7.   Kiermasz książek.
             8.   Niespodzianki.

      Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w konferencji.

                                                                                                       Do zobaczenia.

 

SIEDLCE - PROMOCJA KSIĄŻKI pt. "17 DNI W TREBLINCE".

      Dnia 05.09.2012 r. w Muzeum Regionalnym w Siedlcach odbyła się promocja II wydania książki pt. "17 Dni w Treblince" Eddiego Weinsteina zorganizowana przez: Muzeum Regionalne w Siedlcach, Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łosickiej. Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej muzeum z udziałem licznych gości. Otwarcia spotkania dokonał dyr. muzeum w Siedlcach p. Andrzej Matuszewicz. Kilka słów wstępu dotyczących II drugiego wydania książki wygłosił p. Stefan Szańkowski prezes TPZŁ.  Następnie głos zabrał p. Edward Kopówka dyr. muzeum w Treblince który jest redaktorem wydania i autorem przypisów. Jako kolejny wystąpił p. Marek Jerzman, który jest również jednym z autorów przypisów. Jako kolejny wystąpił p. Tomasz Dobrowolski, którego artykuł o Żydach łosickich kończy to wydanie. Po zakończeniu promocji zebrani goście i organizatorzy spotkania udali się do miejsc pamięci narodowej, gdzie zapalili znicze i złożyli kwiaty.


              Stoisko z książkami wydanymi przez TPZŁ.                                  Otwarcia spotkania dokonał dyr. muzeum p. Andrzej Matuszkiewicz.    Od lewej: p. E. Kopówka,  p. M. Jerzman,  p. S. Szańkowski.                          p. T. Dobrowolski opowiada o Żydach łosickich.                          Uczestnicy spotkania.                                                                        Zapalenie zniczy i złożenie kwiatów.


 

"17 DNI W TREBLINCE"

  Informujemy, iż posiadamy drugie poprawione i uzupełnione wydanie  książki pt. "17 dni w Treblince".

                                                              

 
Więcej artykułów…