Start Aktualności

UTW - Ogłoszenia

   1). Grupa taneczno-ruchowa w szkole podstawowej nr 2 przy ul. Bialskiej w poniedziałki i czwartki o godz. 1830. Pierwsze spotkanie 02.10.17r.

    2). Grupa Nordic walking - spotkania na stadionie przy ul. Szkolnej we wtorki o godz. 1000.

    3). Grupa rękodzieła artystycznego - w Domu Kultury w Łosicach  w czwartki o godz. 1500.

    4). Grupa brydżowa - pierwsze spotkanie 10.10.17r. w Transgranicznym Centrum Dialogu Kultur ul. B. Joselewicza o godz. 1100.

    5). Wyjazdy na basen - prosimy o kontakt z organizatorem p. Tadeuszem Górniakiem.

    6). Język angielski - spotkania w czwartki o godz. 1100 w Zespole Szkół Nr 2 (sala nr 17 w budynku warsztatowym).

    7). Grupa komputerowa - pierwsze spotkanie organizacyjne 10.10.17r. (wtorek) o godz. 1700 w Transgranicznym Centrum Dialogu Kultur ul. B. Joselewicza.

     8). Spotkania grupy kulinarnej będą odbywać się co drugi tydzień we wtorki o godz. 1500 w Transgranicznym Centrum Dialogu Kultur. Następne spotkanie 17.10.17r.


 

UTW - Wykład

   Dnia 06.10.17 r. o godz 1600 w Transgranicznym Centrum Dialogu Kultur w Łosicach odbędzie się wykład p. Anny Szpury na temat:      " Korowaj - symbol dawnego wesela" Serdecznie zapraszamy słuchaczy UTW.


 

UTW - INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2017/18

 Projekt Fundacji DONUM realizowany w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego - "Wsparcie Uniwersytetów III Wieku".

   Dnia 18.09.2017 r. miała miejsce Inauguracja Roku Akademickiego UTW w Łosicach, która odbyła się w ramach projektu "Dojrzałość okresem jest złotym" autorstwa Pani Ewy Jarockiej - prezesa Fundacji DONUM.
  Z ramienia Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w spotkaniu uczestniczył p. Jan Strzeżek, który przekazał słowa Ministra Jarosława Gowina skierowane do Słuchaczy UTW. Ponadto wspólnie z p. Ewą Jarocką poinformował zebranych o celach programu i wskazał na sukces jego realizacji.
  Było też uroczyste przekazanie UTW w Łosicach sprzętu zakupionego przez Fundację ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego: laptopa, projektora multimedialnego, urządzenia wielofunkcyjnego, radiomagnetofonu do nauki języka angielskiego oraz ekranu. Jest to sprzęt bardzo potrzebny do naszej działalności.
   Następnie wystąpił chór, który dzięki finansom z projektu prowadzi p. Tadeusz Goś.  Na zakończenie
p. Marian Czmoch (sekretarz zarządu), który wspólnie z p. Jadwigą Michaluk (wiceprezes zarządu) prowadzili spotkanie  przedstawił zebranym multimedialną prezentację z działalności UTW w Łosicach. Prezentację przygotował p. Zenobiusz Parafiańczuk, który nauczył się tego robić na zajęciach komputerowych organizowanych w ramach projektu. Na koniec wszyscy mieli okazję napić się kawy i herbaty, zjeść ciasteczko oraz wymienić doświadczenia z członkami UTW z Siedlec, Sokołowa Podlaskiego, Zbuczyna oraz Mordów, którzy również biorą udział w tym projekcie. Zebrani mogli się również zapoznać z wystawą dotyczącą działalności studentów UTW w ramach projektu i nie tylko.  


            Scena przygotowana do uroczystości.                                                    Uroczyste Gaudeamus.                                  Prowadzący spotkanie p. Marian Czmoch i p. Jadwiga Michaluk.              Pan Jan Strzeżek i pani Ewa Jarocka.                                           Grupa wokalna UTW w Łosicach.                   Kawa, herbata i ciasto.                                              Wystawa fotograficzna dotycząca działalności UTW.
 

ZAPROSZENIE UTW

       Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Tajnej Organizacji Nauczycielskiej w Łosicach serdecznie zaprasza na inaugurację roku akademickiego 2017/2018 w dniu 18.09.2017 r. o godz 1300. Uroczystość odbędzie w Łosickim Domu Kultury - ul. Piłsudskiego 4.


                                                                                                                                          Zarząd i Rada Słuchaczy


 
Więcej artykułów…