Start Aktualności

INAUGURACJA PROJEKTU

   „Dojrzałość okresem jest złotym” - to tytuł projektu skierowanego do słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku ze wschodniej części Mazowsza. Jego inauguracja odbyła się 24 kwietnia w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach. Zamysłem podjętych działań będzie aktywizacja seniorów.

   W spotkaniu uczestniczyli  przedstawiciele Uniwersytetów III wieku z Siedlec, Sokołowa Podlaskiego, Łosic, Węgrowa i Zbuczyna. Każda grupa zaprezentowała ciekawy program artystyczny.

   Łosicki UTW im. Tajnej Organizacji Nauczycielskiej reprezentował chór, jego członkowie zaśpiewali dwie piosenki. W uroczystości udział wzięli  Burmistrz MiG Łosice oraz członkowie Zarządu UTW z prezesem Stefanem Szańkowskim.

   Realizacja projektu przyniesie znaczne korzyści finansowe oraz umożliwi rozszerzenie oferty edukacyjnej dla słuchaczy. 

CUDZE CHWALICIE

    22 kwietnia odbył się kolejny Rajd Pieszy i Nordic Walking organizowany przez Starostwo Powiatowe w Łosicach, Klub Sportowy „Jedynka” Łosice, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łosickiej oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku. Tym razem pod hasłem „Cudze chwalicie swego nie znacie” ośmioosobowa grupa w sobotni ranek wyruszyła z Łosic do Dzięcioł, aby tam zobaczyć pozostałości po wczesnośredniowiecznym grodzisku.

   Nasz przewodnik Marian Czmoch w trakcie marszu opowiadał historię i ciekawostki związane z terenami oraz grodziskiem. Po przejściu ponad 9 km do dotarliśmy do grodziska skrytego pośród drzew i usłanego dywanem wiosennych kwiatów m.in. zawilcami, przylaszczkami, kokoryczą. Aby dotrzeć do centrum grodziska pokonaliśmy jeszcze wały i fosy, które w średniowieczu służyły jako element obronny. Na placu wewnętrznym czekał na nas sołtys wsi Dzięcioły Pan Zdzisław Mieleszko, który również opowiedział klika historii związanych z grodziskiem potocznie nazywanym „okopami”.

   Po zregenerowaniu nadwątlonych marszem sił, nastąpił moment dekoracji pamiątkowymi medalami, po którym wyruszono w drogę powrotną.


 
 

PLAKAT INAUGURACYJNY 

ZAPROSZENIE

    

        Zdjęcie użytkownika Starostwo Powiatowe w Łosicach.


 
Więcej artykułów…