Start Aktualności

Spotkanie ze "Szkłem kontaktowym"

   Dnia 05.11.16 r. w Borsukach we "Dworze Zaścianek" miało miejsce wspaniałe spotkanie z członami zespołu "Szkła kontaktowego". Byli to: Grzegorz Miecugow, Marek Przybylik i Wojciech Zimiński. Opowiadali o historii "Szkła", o sobie, o politykach i o życiu. Okazali się ludźmi jeszcze bardziej fantastycznymi niż na ekranie. Było dużo ciepłych słów, dowcipów; głownie na swój temat. A co najbardziej mogło się podobać to, to, że nie podżegali do nienawiści, a wręcz przeciwnie, mówili o budowaniu mostów mimo wszystko w imię pokoju, który już mamy wyjątkowo długo. Pan Grzegorz Miecugow podał przykład: "Starzec" - Marek Przybylik przeżył swoje życie bez wojny. To ewenement w naszej historii, która była bardzo krwawa i pochłonęła wiele ofiar. Spotkanie zakończyło się podpisywaniem książek - można było wówczas zamienić kilka zdań z interlokutorami.
   My będąc prywatnie postanowiliśmy rozpropagować nasze organizacje: TPZŁ i UTW - stąd zdjęcie dyr. Miecugowa z nami i naszą broszurką. Przeprowadziliśmy też wstępną rozmowę z p. Markiem Przybylikiem na temat ewentualnego spotkania ze studentami UTW.


                Spotkanie rozpoczął p. Marek Przybylik.                                                 Autorzy podpisują chętnym książki.              Pamiątkowe zdjęcie z członkami TPZŁ i UTW.                                           Na pamiątkę również wpis do książki.


 

Rajd Niepodległości

                     


 

Ogłoszenie UTW

W DNIU 1 GRUDNIA 2016 ROK O GODZ. 15.00 ODBĘDZIE SIĘ OTWARTY  WYKŁAD – PREZENTACJA DLA SŁUCHACZY UNIWERSYTETU III WIEKU IM. TAJNEJ ORGANIZACJI NAUCZYCIELSKIEJ W ŁOSICACH.

MIEJSCE – SALA WIDOWISKOWA ŁOSICKIEGO DOMU KULTURY W ŁOSICACH

WYKŁAD DOTYCZY „PODRÓŻY PO AMERYCE ŁACIŃSKIEJ”. SĄ TO WSPANIAŁE ZDJĘCIA, SLAJDY, A TAKŻE ŚWIETNIE OPOWIEDZIANE ZNAKOMITE WRAŻENIA I RELACJE ZE SPOTKAŃ Z POLONIĄ  I TAMTEJSZYMI MIESZKAŃCAMI.

OPOWIADAŁ BĘDZIE  NASZ RODAK , POTOMEK W. CZARKOWSKIEGO – PUBLICYSTA I REDAKTOR – JERZY DĄBROWSKI.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Zarząd i Rada Słuchaczy

UTW im. TON w Łosicach

 

UTW Ogłoszenia

   Spotkanie zajęć kulinarnych odbędzie się 18.11.16 r. (piątek) o godzinie 1600 w budynku Zespołu Oświatowo-Wychowawczego przy ulicy Czarkowskiego (naprzeciwko sklepu z materiałami budowlanymi) tam gdzie w roku poprzednim.


  Zajęcia z języka angielskiego odbywają się w Zespole Szkół Nr 2 (szkoła zawodowa) ul. Piłsudskiego 9 w sali nr 17 (warsztaty szkolne - pierwsze piętro) w czwartki o godzinie 11oo.


  Zajęcia grupy artystycznej UTW rozpoczną  się 17 listopada 2016 r. (czwartek) w Łosickim Domu Kultury - sala klubowa- o godzinie 16.30. Serdecznie zapraszamy. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem 509 640 335


   Spotkania grupy komputerowej - poziom podstawowy będą odbywały się w poniedziałki grupa I i we wtorki grupa II w  godzinach 930 - 1100 w Infocentrum ul. B. Joselewicza 13. Prowadzi p. Anna Jurzyk. Grupa zaawansowana rozpocznie zajęcia w styczniu.


  Spotkanie organizacyjne grupy śpiewającej odbędzie się 21.11.16 r. (poniedziałek) o godz 1600 w Łosickim Domu Kultury. Prowadzi p. Justyna Biarda.


  Spotkania Nordic Walking będą odbywać się we wtorki o godz 1100 na stadionie. Pierwsze spotkanie 15.11.16 r.


   Zajęcia grupy taneczno-ruchowej odbywają się dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki o godz 1830 w sali przy ul. Sokołowskiej 3.


 
Więcej artykułów…