Start

Wydarzenia UTW


WYKŁAD

   Dnia 12.03.19 r. o godz. 1200 w Transgranicznym Centrum Dialogu Kultur odbyło się spotkanie słuchaczy UTW z paniami z Urzędu Skarbowego w Łosicach: panią naczelnik Magdaleną Łucjan-Bazyluk oraz panią Małgorzatą Piotruk i panią Anetą Sawczuk. Zostaliśmy zachęceni do korzystania z aplikacji E-pit i to skutecznie, ponieważ wszyscy obiecali, że po spotkaniu idą do domu rozliczać się przez internet.
   Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze, słuchacze zadawali pytania, na które panie bardzo chętnie i wnikliwie odpowiadały. Na koniec słuchacze otrzymali gadżety i umówili się na kolejne spotkanie, na którym pani kierownik Małgorzata Piotruk wyjaśni z jakich ulg mogą skorzystać seniorzy.
 
                          Panie prowadzące wykład.                                                                              Słuchacze UTW.


 
                                                                                                  Słuchacze UTW.


 
                                                                                                 Słuchacze UTW. 

TŁUSTY WTOREK


   We wtorek słuchacze UTW spotkali się z okazji Tłustego Czwartku. Bawili się, raczyli tradycyjnymi pączkami i wszelkim dobrem, które zostało dostarczone na tę okazję dzięki ich zapobiegliwości. Fakt, że jest wtorek a nie czwartek nikomu nie przeszkadzał. Niezgodność czasu jest nieistotna, kiedy jest zgodność w zabawie i radości wspólnego przebywania.

   Spotkanie uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca Łosice. Powszechny aplauz wzbudziły dzieci z Małej Ziemi Łosickiej. Były wspólne śpiewy znanych piosenek ludowych ale też wspólne tańce. Trudno dorównać w śpiewie czy tańcu członkom Zespołu, ale nikt nie odmówi chęci, serca, zapału i ochoty seniorom. Wniosek nasuwa się oczywisty: PĄCZKI ŁĄCZĄ!


     Oficjalnego otwarcia dokonał p. prezes A. Zając.            Następnie wręczył legitymacje nowym słuchaczom.                                                             Na stołach królowały oczywiście pączki.       Pączki wszystkim bardzo smakowały.                                                   Ale były również i kanapki.


       Coś z tymi kaloriami trzeba było zrobić.                              Można tańczyć w kółeczku lub parami.


                                        A tu niespodzianka - występy Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej.


                                Członkowie zespołu porwali do wspólnego tańca również słuchaczy UTW.

 

RAJD TONKIELE - DROHICZYN


   W sobotę 23 lutego 2019 słuchacze UTW „pod wodzą” p. Wandy Frączek wyruszyli na rajd krajoznawczo – turystyczno – poznawczy po Ziemi Drohiczyńskiej.

  Wirów, w którym obejrzeliśmy zespół budynków poklasztornych, był pierwszym przystankiem w zwiedzaniu. Później grupa podzieliła się na dwie części. Jedna grupa – zapalonych chodziarzy nordic walking – wyruszyła na trasę Tonkiele – Drohiczyn. Druga grupa – „towarzysko-spacerowo-kawowa” udała się autokarem do Drohiczyna , by w wybranym przez siebie miejscu, w oparach kawy oczekiwać na rajdowców- chodziarzy.

  W Drohiczynie zwiedziliśmy podziemia katedry, w których spoczywają doczesne szczątki biskupów Diecezji Pińskiej i Drohiczyńskiej. Podziwialiśmy widoki z Góry Zamkowej. Stracone kalorie uzupełniliśmy posilając się zupą papieską i zagubami podlaskimi. Kto nie był niech się obejdzie smakiem. Zadowolona z wyjazdu grupa już planuje następny wypad. Najchętniej w powiększonym składzie, bo wiadomo, że im więcej nas tym weselej i ciekawiej. Do zobaczenia na szlaku!
 

Wspomnień czar

Wspomnień czar!

  Wiadomo , że wspomnienia na ogół są miłe, a wspomnienia z młodości słuchaczy UTW tym bardziej. 14.02.2019, oddaliśmy się muzycznym „Wspomnieniom z młodości. I nie tylko”. Pod takim tytułem siedlecki zespół „Fatum” w składzie: Marek Somla - lider, wokalista, gitara elektryczna, Marek Mioduszewski - gitara basowa, Wojciech Ciekot - instrumenty klawiszowe, Andrzej Wereda - perkusja, zagrał Walentynowy koncert w ŁDK. Zespół „dał czadu” grając przeboje z lat 60-tych i 70-tych ubiegłego wieku, a przede wszystkim klasyków bluesa, zespołu Breakout.

  Zabawa była przednia. Koncert niesamowity i energetyczny a frontman zespołu Marek Somla w świetnej formie głosowej. Okazał się też świetnym prowadzącym koncert, który łatwo i lekko nawiązuje kontakt z publicznością, świetnie się bawi tym co robi a jego radość udziela się słuchaczom. Po koncercie słuchacze UTW spotkali się z członkami zespołu na miłej pogawędce przy kawie. Szkoda, że nie wszyscy słuchacze byli na koncercie, ale może jeszcze kiedyś „Fatum” zagra w Łosicach?
 

KULIG 2019

                                                                 Tak się bawi, tak się bawi, UTW!

   Zima. Śnieg. Kulig! W czwartek 24.01.2019 słuchacze UTW „zaszaleli” na biało w Klepaczewie . Co prawda białego puchu było za mało na sannę, ale i bez tego bawiliśmy się świetnie, a grzaniec na popasie w lesie smakował wyśmienicie. Po przejażdżce zainstalowaliśmy się na ognisku nad Bugiem, przy bigosie, smalcu z ogórkami kiszonymi i racuszkami, którymi uraczyli nas gospodarze –p.p. Bobińscy. Do pysznego jedzenia były też serwowane napoje wyprodukowane przez zdolnych ( a jakże!) słuchaczy uniwersytetu. Degustacja, porównywanie produktów, wymiana przepisów (nauki nigdy za wiele!) trwała, przerywana tańcami i śpiewami. I zjazdami z górki na workach wypełnionych sianem, które były jak powrót do dzieciństwa.

   Takie spotkania zbliżają i integrują. Zima jeszcze się nie kończy, może będzie okazja do powtórnego spotkania przy ognisku. Jak nie w zimowo- śnieżnej aurze to już w cieplejszych okolicznościach przyrody. Chociaż słuchaczom UTW zawsze jest miło spotkać się i zabawić , bo daje to energię i napęd do dalszego działania.


                                                                                 Śniegu mało więc wsiadamy na wozy.                                                                             W lesie jednak śniegu jest trochę więcej.                                                               Trzeba koniom dać odpocząć i napić się czegoś gorącego.                             Jeszcze pamiątkowe zdjęcie.                                                                      I ruszamy dalej.

                                         


                                                                             Rozgrzewać można się na różne sposoby.


 
                                                                                Była również okazja pozjeżdżać z górki.                                                                                 Skoro gra muzyka to trzeba tańczyć.                               Jedzie pociąg z daleka ...                                                              A taki był widok na rzekę Bug.
 
Więcej artykułów…