Start Aktualności WYCIECZKA - NIEBORÓW

WYCIECZKA - NIEBORÓW


Wycieczka Nieborów – Arkadia – Niepokalanów 01.09.2018 r.

   Tym razem udaliśmy się na jednodniową wycieczkę na trasie Nieborów – Arkadia – Niepokalanów. Po czterogodzinnej podróży dotarliśmy do Nieborowa – dawnej siedziby książąt Radziwiłłów. Samodzielnie zwiedziliśmy pałac i otaczający go park. W pałacu zachował się autentyczny wystrój i wyposażenie. Zabytek szczęśliwie uniknął zniszczeń i grabieży w czasie II wojny światowej. Spacerowaliśmy po osiemnastowiecznym parku urządzonym w stylu francuskim. Z Nieborowa udaliśmy się do niedalekiej Arkadii. Helena Radziwiłłowa urządziła tu modną wówczas (XVIII/XIX w.) oazę spokoju, nostalgii, zadumy. W założonym parku w stylu angielskim powstały budowle przypominające dawne style: dom gotycki, akwedukty rzymskie, świątynia Diany i inne. Mogliśmy podziwiać oryginalną roślinność rodzimą i sprowadzoną z różnych zakątków świata np. platan z II połowy XVIII w., sztuczne stawy.   Ostatnim etapem był pobyt w Niepokalanowie – miejscu związanym z św. Maksymilianem Kolbe. Trafiliśmy na wielką uroczystość. 1 września w Niepokalanowie otwarto Światowe Centrum Modlitwy o Pokój. W uroczysty sposób została dokonana konsekracja Kaplicy Pokoju - Kaplicy Wieczystej Adoracji  Najświętszego Sakramentu - "Gwiazdy Niepokalanej". To jeden z 12 międzynarodowych ośrodków modlitwy w intencji pokoju, które powstają na świecie. Każdy uczestnik czas przeznaczony na zwiedzanie spędzał według własnych potrzeb. Na wycieczce dopisała nam wspaniała pogoda. Wszyscy zadowoleni i zdrowi wrócili do domu.


                                                           Pałac Radziwiłłów w Nieborowie - widok od strony północnej i południowej.                                                                                Zwiedzanie wnętrz pałacu w Nieborowie.


                                                                            Spacer po parku urządzonym w stylu francuskim.                                                                                        Arkadia - park w stylu angielskim.


                                                                  Niepokalanów - ołtarz główny i widok świątyni z zewnątrz.