Start UTW Wydarzenia ŁOSICKIE ANIOŁY

ŁOSICKIE ANIOŁY

Chór naszego Uniwersytetu wyróżniony!

   W ŁDK w dniach 22-23. 01. 2019 r. odbył się XI Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek „Łosickie Anioły”. W dwudniowych zmaganiach na głosy wzięły udział wszystkie grupy wiekowe, od przedszkola do seniorów. 23.01.2019 r. występowali dorośli w kategoriach soliści i zespoły.

   Nielicznie zebrana publiczność miała okazję usłyszeć znane kolędy ale też zupełnie nowe, nieznane i bardzo ciekawe pastorałki.

   Jury w składzie: Krzysztof Chromiński, Ewa Smerecka i Dorota Todorska nagrodziło w kategorii dorośli -  soliści:

  1. Wioleta Latus
  2. Ewa Syzduł

   W kategorii dorośli - zespoły:

  1. „Korniczanie” – Stara Kornica
  2. „Amicis” – Platerów, Stara Kornica
  3. „Sąsiadeczki” – Stara Kornica

   Wyróżnienie: Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. TON w Łosicach

  Chór prowadzony jest przez p. Tadeusza Gosia, który akompaniował podczas występu na gitarze. Ogromne zainteresowanie wzbudziła  pastorałka żydowska w wykonaniu Chóru. Cieszymy się bardzo, że ich praca i zaangażowanie zostały docenione i nagrodzone. Życzymy wytrwałości i sukcesów. Trzymamy kciuki za kolejne nagrody. I trzeba chyba będzie pomyśleć o jakiejś gablocie lub innym miejscu, gdzie umieścimy trofea naszych zdolnych studentów.


                                                                                              Występy chóru UTW.                               Odbiór wyróżnienia.                                                           Pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników.