Start UTW Wydarzenia KULIG 2019

KULIG 2019

                                                                 Tak się bawi, tak się bawi, UTW!

   Zima. Śnieg. Kulig! W czwartek 24.01.2019 słuchacze UTW „zaszaleli” na biało w Klepaczewie . Co prawda białego puchu było za mało na sannę, ale i bez tego bawiliśmy się świetnie, a grzaniec na popasie w lesie smakował wyśmienicie. Po przejażdżce zainstalowaliśmy się na ognisku nad Bugiem, przy bigosie, smalcu z ogórkami kiszonymi i racuszkami, którymi uraczyli nas gospodarze –p.p. Bobińscy. Do pysznego jedzenia były też serwowane napoje wyprodukowane przez zdolnych ( a jakże!) słuchaczy uniwersytetu. Degustacja, porównywanie produktów, wymiana przepisów (nauki nigdy za wiele!) trwała, przerywana tańcami i śpiewami. I zjazdami z górki na workach wypełnionych sianem, które były jak powrót do dzieciństwa.

   Takie spotkania zbliżają i integrują. Zima jeszcze się nie kończy, może będzie okazja do powtórnego spotkania przy ognisku. Jak nie w zimowo- śnieżnej aurze to już w cieplejszych okolicznościach przyrody. Chociaż słuchaczom UTW zawsze jest miło spotkać się i zabawić , bo daje to energię i napęd do dalszego działania.


                                                                                 Śniegu mało więc wsiadamy na wozy.                                                                             W lesie jednak śniegu jest trochę więcej.                                                               Trzeba koniom dać odpocząć i napić się czegoś gorącego.                             Jeszcze pamiątkowe zdjęcie.                                                                      I ruszamy dalej.

                                         


                                                                             Rozgrzewać można się na różne sposoby.


 
                                                                                Była również okazja pozjeżdżać z górki.                                                                                 Skoro gra muzyka to trzeba tańczyć.                               Jedzie pociąg z daleka ...                                                              A taki był widok na rzekę Bug.