Start UTW Wydarzenia RAJD TONKIELE - DROHICZYN

RAJD TONKIELE - DROHICZYN


   W sobotę 23 lutego 2019 słuchacze UTW „pod wodzą” p. Wandy Frączek wyruszyli na rajd krajoznawczo – turystyczno – poznawczy po Ziemi Drohiczyńskiej.

  Wirów, w którym obejrzeliśmy zespół budynków poklasztornych, był pierwszym przystankiem w zwiedzaniu. Później grupa podzieliła się na dwie części. Jedna grupa – zapalonych chodziarzy nordic walking – wyruszyła na trasę Tonkiele – Drohiczyn. Druga grupa – „towarzysko-spacerowo-kawowa” udała się autokarem do Drohiczyna , by w wybranym przez siebie miejscu, w oparach kawy oczekiwać na rajdowców- chodziarzy.

  W Drohiczynie zwiedziliśmy podziemia katedry, w których spoczywają doczesne szczątki biskupów Diecezji Pińskiej i Drohiczyńskiej. Podziwialiśmy widoki z Góry Zamkowej. Stracone kalorie uzupełniliśmy posilając się zupą papieską i zagubami podlaskimi. Kto nie był niech się obejdzie smakiem. Zadowolona z wyjazdu grupa już planuje następny wypad. Najchętniej w powiększonym składzie, bo wiadomo, że im więcej nas tym weselej i ciekawiej. Do zobaczenia na szlaku!