Start Aktualności W KOLĘDOWY CZAS

W KOLĘDOWY CZAS

   W ten bożonarodzeniowy czas, kiedy rozbrzmiewa śpiew kolęd i pastorałek, a w powietrzu unosi się zapach choinek, tysiące migocących światełek i lampek; tradycją stały się spotkania opłatkowo - noworoczne.
   Już od wielu lat członkowie i sympatycy Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łosickiej spotykają się, aby w podniosłej, acz radosnej atmosferze spędzić ten kolędowy czas.
   11 stycznia 2020 r. w godzinach popołudniowych w Transgranicznym Centrum Dialogu Kultur przy wigilijnym stole spotkali się członkowie TPZŁ i zaprzyjaźnieni z nami studenci UTW w Łosicach, aby tradycji i obyczajom stało się zadość. W spotkaniu uczestniczyli również zaproszeni goście:  pani Małgorzata Łaska -sekretarz UMiG Łosice, p.p. Weronika Sakowska, Waldemar Jakubiak, Łukasz Wawryniuk Konrad Górzyński - koordynatorzy i instruktorzy UTW pracownicy ŁDK, pani Małgorzata Wojcieszuk reprezentująca Łosickie Centrum Informacji i pani Danuta Parafiańczuk red. naczel. Gazety Łosickiej.
   Wieczerzę wigilijną rozpoczęto od wspólnego odśpiewania kolędy, podzielenia się opłatkiem i życzeń, które popłynęły od pani Katarzyny Chryć - prezes TPZŁ.
   Na pięknie udekorowanych stołach pojawiły się bardzo smaczne potrawy wigilijne przygotowane i pięknie podane przez członków grupy kulinarnej UTW, prowadzonej przez panią Agnieszkę Wereszczuk. Pod jej kierunkiem przygotowane pyszne i cieszące oko swą estetyką potrawy, budziły apetyt i zachwyt.
   Spotkanie upłynęło w miłej, rodzinnej i serdecznej atmosferze, zaś nastrój tego wyjątkowego wieczoru umilił wspólny śpiew kolęd i kuluarowe rozmowy przy biesiadnym stole.

   A oto co zarejestrowała swym okiem kamera:


                                                  Otwarcia spotkania dokonała prezes TPZŁ p.Katarzyna Kobylińska-Chryć.                                                                     Na początek wspólne odśpiewanie kolędy.                                                                          Następnie podzielenie się opłatkiem.               Prezent od przedszkolaków ze Starej Kornicy.                                                     Grupa kulinarna pracuje.                                                       Zupa grzybowa była bardzo dobra i bigos też.                                                                       By mógł się bawić ktoś - ktoś inny musi pracować.                                                                           Była również muzyka i tańce.