Start Aktualności

Zaproszenie - Katyń


 

Wizyta w muzeum w Dąbrowie

   Dnia 1 marca grupa członków Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łosickiej odwiedziła Dąbrowę, żeby uczestniczyć w otwarciu wystawy związanej z tkactwem ludowym na pograniczu  Mazowsza i Podlasia p.t. "Utkane z marzeń". Licznie zgromadzonych gości powitał dyr. muzeum w Siedlcach p. Sławomir Kordaczuk.
   Kurator wystawy p. Mariusz Kozłowski opowiedział o pracy związanej z tkactwem, a kierownik  działu etnografii w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu p. Agnieszka Kiersnowska zapoznała zebranych z historią, wykonywanego po raz pierwszy w pracowni braci Namietkiewiczów w Brańsku, dywanu dwuosnowowego.
   Potem długo jeszcze rozmawiano na temat tkactwa. Na koniec dyskusja przeniosła się do sąsiedniego budynku gdzie mogliśmy poczęstować się wspaniałymi kanapkami i dobrym ciastem oraz wypić kawę lub herbatę.

 

SPOTKANIE Z JUSTYNĄ LIPECKĄ MAZUR

    W dniu 02 02 2024 w Bibliotece Pedagogicznej w Łosicach odbyło się spotkanie z autorką i regionalistką Justyną Lipecką Mazur.
Dwie wydane książki pani Justyny
Lipeckiej Mazur opowiadają o historii, tradycji i życiu społeczności  zamieszkujących nadbużańskie tereny.
Książki o których mówiła autorka to :
Nad Bugiem
Czas oswajania
Obydwie pozycje można wypożyczyć w Bibliotece Pedagogiczne oraz w Bibliotece Miejskiej .

Warto je przeczytać

 

SPOTKANIE LITERACKIE

   Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łosickiej i Biblioteka Pedagogiczna zapraszają w dniu 2 lutego o godz 16 na spotkanie z autorką Justyną Lipecką. Miejsce spotkania Biblioteka Pedagogiczna. Tematyka spotkania  to nadbużańskie losy bohaterów książek autorki.

Zapraszamy

 
Więcej artykułów…