Start Aktualności

WYCIECZKA - STACJA NURZEC

W dniu 8 czerwca  32 osoby z TPZŁ uczestniczyły w wycieczce kolejowo-autokarowej. Zwiedziliśmy wieżę ciśnień w miejscowości Nurzec Stacja, gdzie bardzo ciekawie opowiadał o niej i o okolicy pan M. Korniluk. W samej wieży jest także świetna wystawa prac rzeźbiarskich pana Daniela  Ludwiczuka  z Kamianki w naszym powiecie. W dalszej części naszej wycieczki odwiedziliśmy Grabarkę, Rogawkę ze średniowiecznym grodziskiem, cerkiew Kosmy i Damiana w Narojkach, Drohiczyn z wieżą widokową i pysznymi zagubami w restauracji Pod Katedrą  oraz zapomniane przez historię i czas Gniazdo Sieroce  założone  dla dzieci przez hrabinę Ostrowską i jej syna Krystiana. Gniazdo nosiło nazwę Leosin. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Łosic. Dziękujemy szczególnie dyrektorowi PKS Łosice panu Stefanowi Chwedorukowi, który był z nami za piękny autobus i sympatycznego pana kierowcę . Do zobaczenia na kolejnym wyjeździe.
                                                                                                                                                                               Wanda Frączek


 

KONFERENCJA W SARNAKACH

   Dnia 19.05.2024 r. odbyła się kolejna konferencja naukowa pt. "Nasza Bohaterska", w której wzięła udział grupa członków Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łosickiej z p. prezes Wandą Frączek.
    Podczas konferencji wysłuchaliśmy wielu ciekawych wykładów związanych z historią Sarnak i okolic oraz o ludziach działających na tych terenach. Oprócz tego mieliśmy okazję obejrzeć wystawę rękodzieła p. Anny Jurzyk oraz zdjęcia związane z akcją V2. Mogliśmy też zakupić Roczniki Ziemi Sarnackiej oraz spróbować dań przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich działające na terenie gminy Sarnaki.


 

WYCICZKA

                           Zaproszenie


Zapraszamy członków  TPZŁ na jednodniową wycieczkę zapowiadaną na ubiegłorocznej konferencji.
Termin  08-06-2024
Cena 10 zł
Program   7,30 wyjazd autokarem z przystanku na łosickim Rynku.
Drugi przystanek - Kościół św Trójcy
8.20 odjazd pociągiem ze stacji Niemojki do stacji Nurzec.
Stacja Nurzec spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie wieży ciśnień.
Poranna kawa i ciasto.
Z Nurca Stacji jedziemy przez rezerwat Sokóle do Grabarki, Siemiatycze do grodziska w Rogawce.
W dalszej kolejności Drohiczyn, wieża widokowa i obiad w restauracji "Pod Klasztorem". Zakup obiadu indywidualny. Jest to temat do ustalenia przez członków wycieczki.
Z Drohiczyna przejazd do Mogielnicy i krótka historia Sierocego Gniazda w Leosinie.
Powrót do Łosic i zakończenie wycieczki.
Zgłoszenia do 01-06-2024 wraz z datą urodzenia (potrzebne do ubezpieczenia)
pod nr tel 608366923 Wanda Frączek.

 

ZAPROSZENIE - SARNAKI
 
Więcej artykułów…