Start Aktualności

W KOLĘDOWY CZAS

   W ten bożonarodzeniowy czas, kiedy rozbrzmiewa śpiew kolęd i pastorałek, a w powietrzu unosi się zapach choinek, tysiące migocących światełek i lampek; tradycją stały się spotkania opłatkowo - noworoczne.
   Już od wielu lat członkowie i sympatycy Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łosickiej spotykają się, aby w podniosłej, acz radosnej atmosferze spędzić ten kolędowy czas.
   11 stycznia 2020 r. w godzinach popołudniowych w Transgranicznym Centrum Dialogu Kultur przy wigilijnym stole spotkali się członkowie TPZŁ i zaprzyjaźnieni z nami studenci UTW w Łosicach, aby tradycji i obyczajom stało się zadość. W spotkaniu uczestniczyli również zaproszeni goście:  pani Małgorzata Łaska -sekretarz UMiG Łosice, p.p. Weronika Sakowska, Waldemar Jakubiak, Łukasz Wawryniuk Konrad Górzyński - koordynatorzy i instruktorzy UTW pracownicy ŁDK, pani Małgorzata Wojcieszuk reprezentująca Łosickie Centrum Informacji i pani Danuta Parafiańczuk red. naczel. Gazety Łosickiej.
   Wieczerzę wigilijną rozpoczęto od wspólnego odśpiewania kolędy, podzielenia się opłatkiem i życzeń, które popłynęły od pani Katarzyny Chryć - prezes TPZŁ.
   Na pięknie udekorowanych stołach pojawiły się bardzo smaczne potrawy wigilijne przygotowane i pięknie podane przez członków grupy kulinarnej UTW, prowadzonej przez panią Agnieszkę Wereszczuk. Pod jej kierunkiem przygotowane pyszne i cieszące oko swą estetyką potrawy, budziły apetyt i zachwyt.
   Spotkanie upłynęło w miłej, rodzinnej i serdecznej atmosferze, zaś nastrój tego wyjątkowego wieczoru umilił wspólny śpiew kolęd i kuluarowe rozmowy przy biesiadnym stole.

   A oto co zarejestrowała swym okiem kamera:


                                                  Otwarcia spotkania dokonała prezes TPZŁ p.Katarzyna Kobylińska-Chryć.                                                                     Na początek wspólne odśpiewanie kolędy.                                                                          Następnie podzielenie się opłatkiem.               Prezent od przedszkolaków ze Starej Kornicy.                                                     Grupa kulinarna pracuje.                                                       Zupa grzybowa była bardzo dobra i bigos też.                                                                       By mógł się bawić ktoś - ktoś inny musi pracować.                                                                           Była również muzyka i tańce. 

'SZAFING'

   Dnia 14grudnia 2019 r. odbył się VI Łosicki Jarmark Bożonarodzeniowy i pierwsza wigilia miejska w Łosicach. Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łosickiej postanowiło włączyć się aktywnie w  te uroczystości. Koleżanka Jadwiga Michaluk zaproponowała akcję "Szafing". Do budynku Transgranicznego Centrum Dialogu Kultur można było przynieść swoje rzeczy, które wiszą bezużytecznie w naszych szafach i wymienić je na inne. Przy okazji w ramach zbiórki na kolejne wydawnictwa książkowe można było swoim skromnym groszem zasilić skarbonkę. Zbiórkę rozpoczęto już 13 grudnia i wtedy też można było już dokonać pierwszej wymiany towarów.
   Członkowie TPZŁ dyżurowali zarówno w piątek, jak i w sobotę. Pogoda jednak nie dopisała, a w związku z tym liczba odwiedzających nie była zbyt imponująca. Zebrane towary, które pozostały po tej akcji zostaną wykorzystane przy następnej okazji.


                                                              Ofiarodawców było więcej niż chętnych do brania towarów.
 

Ogłoszenie


 

ZAPROSZENIE

   Dnia 11.01.20 r. (sobota) TPZŁ łącznie z UTW organizuje spotkanie opłatkowe w TCDK ul. Berka Joselewicza o godz 1700. Chętni proszeni są o zgłaszanie się do dnia 04.01.20 r. do swoich grupowych (UTW) lub do Agnieszki Wereszczuk tel. 690 008 295. Koszt tego spotkania od jednej osoby wynosi 20 zł.

                                                                                                                                                                                                       Zarząd TPZŁ


 
Więcej artykułów…