Start Aktualności

SPOTKANIE AUTORSKIE


 

REGULAMIN KONKURSU


 

LUDZIE URODZENI W ŁOSICACH

    Jeżeli chcecie się dowiedzieć coś na temat znanych osób które urodziły się w Łosicach to proszę w Google wpisać "Ludzie urodzeni w Łosicach".


 

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

    Święta,  Święta,  Święta...

Wszyscy, wszystkim ślą życzenia

   Sypie biały śnieg

   Dzwonków słychać śpiew

   Srebrem niebo lśni

   W kolędowy czas ...

  Już po raz siódmy odbył się Łosicki Jarmark Bożonarodzeniowy w parku im. Króla Aleksandra Jagielończyka organizowany przez Urząd Miasta i Gminy Łosice i Łosicki Dom Kultury.

  Wystawcy, nie tylko z naszej gminy, zaprezentowali szeroką gamę swoich produktów w klimacie świątecznym. Niestety pogoda "się rozpłakała", ale świąteczna aura nie dała za wygraną.

  Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łosickiej (po przymusowej przerwie) również zaznaczyło swoją obecność na jarmarku w formie kiermaszu książek z naszego księgozbioru i pana Mariana Czmocha, członka TPZŁ, który uczestniczy w naszych wydaniach. Można powiedzieć, że pod jednym dachem, wspólnie z zaprzyjaźnionym Uniwersytetem Trzeciego Wieku, proponowaliśmy "coś dla ciała i coś dla ducha".

  Odwiedzający kiermasz dopytywali się o nasze wcześniejsze wydania - niestety nakład już dawno wyczerpany, a na wznowienie, jak na razie nie możemy sobie pozwolić - brak funduszy. Obecny nasz księgozbiór też zaspokaja gusta czytelników, bo tematyka dotyczy naszej Małej Ojczyzny - ale dajmy ponieść się chwili, tu i teraz:

    ... Świat stroi swój dom

       W gwiazdkowe dni

       I śpiewa nam dzwon - kolędowe sny ...

                   Z najlepszymi życzeniami świątecznymi dla wszystkich mieszkańców Ziemi Łosickiej

                                  Zarząd TPZŁ
 
Więcej artykułów…