Start Aktualności

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy członkom i sympatykom najserdeczniejsze życzenia, zdrowia, radości i pogody ducha. Aby świąteczny czas był piękny, dobrze przeżyty, dał siłę  i Pokój w sercu na kolejne dni.

                                                                                                                   Zarząd TPZŁ
 

OTWARCIE SZLAKU TURYSTYCZNEGO - BORSUKI

    26  listopada 2023 na zaproszenie  pani Justyny Filipiuk ze Stowarzyszenia Malowniczy Zakątek Borsuki nad Bugiem w  gronie kilku osób z TPZŁ udaliśmy się do Borsuk. Zaproszenie  miało charakter ogólny i nawiązywało do poznania najpiękniejszych zakątków gminy Sarnaki. Trasa  zaplanowana  była dla rowerzystów, pieszych (Nordic Walking), a także dla zaprzęgu konnego, Zimno skutecznie wyeliminowało rowerzystów. Na trasę ruszyli chętni z kijkami i zaprzęg konny pana Czyżyka z Klepaczewa. Trasa bardzo malownicza. Po pokonaniu połowy szlaku wróciliśmy do Borsuk, gdzie w świetlicy czekała na wszystkich gorąca zupa, pierogi, napoje i ciasto. Na pewno na wiosnę członkowie TPZŁ i zaprzyjaźnione osoby przemierzą cały ten piękny szlak. O tym poinformujemy w stosownym czasie. Dziękujemy  Stowarzyszeniu z Borsuk za pięknie wspólnie spędzony czas.


 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

     11 listopada jak co roku TPZŁ brało udział w uroczystościach  obchodów Święta Niepodległości. Uczestniczyliśmy we mszy świętej, wraz z UTW złożyliśmy wiązankę pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego. Obejrzeliśmy piękną inscenizację w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół nr 3.


 

SPRZĄTANIE MIEJSC PAMIĘCI NARODOWEJ

   Przed Świętem Zmarłych członkowie TPZŁ odwiedzili i uporządkowali  miejsca Pamięci Narodowej. Pomnik w Zakrzańskim Lesie uporządkowano wraz z harcerzami z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łosicach. Uporządkowano także miejsce pomordowanych Polaków w Chotyczach i w lesie koło Mszannej.


 
Więcej artykułów…