Start Aktualności

KONFERENCJA W SARNAKACH

   Dnia 19.05.2024 r. odbyła się kolejna konferencja naukowa pt. "Nasza Bohaterska", w której wzięła udział grupa członków Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łosickiej z p. prezes Wandą Frączek.
    Podczas konferencji wysłuchaliśmy wielu ciekawych wykładów związanych z historią Sarnak i okolic oraz o ludziach działających na tych terenach. Oprócz tego mieliśmy okazję obejrzeć wystawę rękodzieła p. Anny Jurzyk oraz zdjęcia związane z akcją V2. Mogliśmy też zakupić Roczniki Ziemi Sarnackiej oraz spróbować dań przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich działające na terenie gminy Sarnaki.


 

WYCICZKA

                           Zaproszenie


Zapraszamy członków  TPZŁ na jednodniową wycieczkę zapowiadaną na ubiegłorocznej konferencji.
Termin  08-06-2024
Cena 10 zł
Program   7,30 wyjazd autokarem z przystanku na łosickim Rynku.
Drugi przystanek - Kościół św Trójcy
8.20 odjazd pociągiem ze stacji Niemojki do stacji Nurzec.
Stacja Nurzec spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie wieży ciśnień.
Poranna kawa i ciasto.
Z Nurca Stacji jedziemy przez rezerwat Sokóle do Grabarki, Siemiatycze do grodziska w Rogawce.
W dalszej kolejności Drohiczyn, wieża widokowa i obiad w restauracji "Pod Klasztorem". Zakup obiadu indywidualny. Jest to temat do ustalenia przez członków wycieczki.
Z Drohiczyna przejazd do Mogielnicy i krótka historia Sierocego Gniazda w Leosinie.
Powrót do Łosic i zakończenie wycieczki.
Zgłoszenia do 01-06-2024 wraz z datą urodzenia (potrzebne do ubezpieczenia)
pod nr tel 608366923 Wanda Frączek.

 

ZAPROSZENIE - SARNAKI
 

WALNE ZEBRANIE 2024r.

    Dnia 6 maja 2024 r. odbyło się Walne Nadzwyczajne Zgromadzenie Członków Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łosickiej. Dotyczyło ono przegłosowania zmiany w statucie TPZŁ podjętej uchwałą 1/2024 na posiedzeniu zarządu w dniu 25 marca 2024r.
1. Zmiana zdania w Rozdziale II, &5 "Cele Towarzystwa określone w &5 realizuje się przez" zastępuje się zdaniem "Cele Towarzystwa określone w &4 realizuje się przez"
2. Usunięcie w Rozdziale II, &5 punktu 10.
3. Dodanie w Rozdziale II, &4 punktu 4 o treści "Prowadzenie działalności promocyjnej oraz projektów wspierających rozwój i wiedzę związaną z Ziemią Łosicką."
   Powyższe zmiany zostały przegłosowane pozytywnie. Zmiana w Rozdziale II, &4, punktu 4 pozwoli pozyskiwać środki finansowe na działalność statutową TPZŁ. 
Więcej artykułów…