Start Aktualności

Walne Zgromadzenie

    23 marca godz 16 w Info - centrum w Łosicach odbędzie się Walne Zgromadzenie  Członków Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łosickiej. Serdecznie zapraszamy sympatyków i wszystkich, którzy chcą działać i wspierać naszą Małą Ojczyznę . Wiek i miejscowość nie ma znaczenia. Walnemu Zgromadzeniu towarzyszyć będzie mini - wystawa malarska pani Doroty Didi Skiermunt - Biernasiuk  oraz kiermasz książek regionalnych. Zapraszamy

 

Zaproszenie na Walne Zebranie 

SPOTKANIE OPŁATKOWE 2022

     Dnia 7.01. 2023 w jednej z sal w "Orchidei" odbyło się spotkanie opłatkowe Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łosickiej w połączeniu z Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Jest to zwyczaj kontynuowany od kilku lat z przerwą na okres pandemiczny.

     W spotkaniu, którego otwarcia dokonały szefowe TPZŁ i UTW: Katarzyna Kobylińska-Chryć i Agnieszka Wereszczuk wzięło udział wielu członków obydwu organizacji oraz zaproszeni goście m.in. starosta Janusz Kobyliński, przedstawiciele władz gminnych oraz pani dyrektor ŁDK Dorota Kozłowska.

    Po połamaniu się opłatkiem i wzajemnych życzeniach rozpoczęło się konsumowanie potraw przygotowanych przez "Orchideę". Wszyscy bawili się przy dźwiękach, głownie muzyki dawnej do późnych godzin wieczornych.


 

JARMARK BOŻONARODZENIOWY.

   17 grudnia, sobota - to już ósmy Łosicki Jarmark Bożonarodzeniowy w Parku Miejskim im. Króla Aleksandra Jagiellończyka w Łosicach, organizowany przez Miasto i Gminę Łosice oraz  Łosicki Dom Kultury.
   W świątecznej atmosferze oraz bardzo zimowej, mroźnej i śnieżnej aurze mogliśmy podziwiać "cuda i cudeńka choinkowe", które cieszyły oczy zwiedzających i kupujących, ale również można było kupić coś dobrego na stół świąteczny do pojedzenia. Te wszystkie dobra prezentowali na stoiskach wystawcy z miasta, powiatu, a nawet spoza naszego województwa.
   Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łosickiej, już jako stały uczestnik Jarmarku, zaprezentował na swoim stoisku wydawnictwa regionalne i ozdoby choinkowe - rękodzieło naszych darczyńców.
   A jako, że to czas kolędowy, to doznań artystycznych w klimacie bożonarodzeniowym dopełnił "Koncert Kolęd" w wykonaniu Zespołów i Grup Wokalnych Ziemi Łosickiej.

                                                                                                                                                    Z pozdrowieniami
                                                                                                                                             i życzeniami świątecznymi
                                                                                                                                                        Zarząd
                                                                                                                                    Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łosickiej


                                                                       Stoisko Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łosickiej.

 
Więcej artykułów…