Start Aktualności

SPOTKANIE ZE STANISŁAWEM STOLARCZYKIEM

   15.03 2023 r. w bibliotece pedagogicznej w Łosicach odbyło się spotkanie ze Stanisławem Stolarczykiem , redaktorem naczelnym czasopisma "Fakty - Czas" w Toronto. Jest to łosiczanin mieszkający w Kanadzie, gdzie dokumentuje polskie ślady. Napisał na ten temat kilka książek m.in. "Gdy wspominam Kaszuby" oraz "Kaszuby - źródło powrotów", która została podarowana z dedykacją Towarzystwu Przyjaciół Ziemi Łosickiej. Pisał on też dużo o Janie Pawle II. Spotkanie, w którym wzięli również udział członkowie TPZŁ było bardzo interesujące.


 

Walne Zgromadzenie

    23 marca godz 16 w Info - centrum w Łosicach odbędzie się Walne Zgromadzenie  Członków Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łosickiej. Serdecznie zapraszamy sympatyków i wszystkich, którzy chcą działać i wspierać naszą Małą Ojczyznę . Wiek i miejscowość nie ma znaczenia. Walnemu Zgromadzeniu towarzyszyć będzie mini - wystawa malarska pani Doroty Didi Skiermunt - Biernasiuk  oraz kiermasz książek regionalnych. Zapraszamy

 

Zaproszenie na Walne Zebranie 

SPOTKANIE OPŁATKOWE 2022

     Dnia 7.01. 2023 w jednej z sal w "Orchidei" odbyło się spotkanie opłatkowe Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łosickiej w połączeniu z Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Jest to zwyczaj kontynuowany od kilku lat z przerwą na okres pandemiczny.

     W spotkaniu, którego otwarcia dokonały szefowe TPZŁ i UTW: Katarzyna Kobylińska-Chryć i Agnieszka Wereszczuk wzięło udział wielu członków obydwu organizacji oraz zaproszeni goście m.in. starosta Janusz Kobyliński, przedstawiciele władz gminnych oraz pani dyrektor ŁDK Dorota Kozłowska.

    Po połamaniu się opłatkiem i wzajemnych życzeniach rozpoczęło się konsumowanie potraw przygotowanych przez "Orchideę". Wszyscy bawili się przy dźwiękach, głownie muzyki dawnej do późnych godzin wieczornych.


 
Więcej artykułów…