Start UTW Wydarzenia

Wydarzenia UTW

TŁUSTY WTOREK


   We wtorek słuchacze UTW spotkali się z okazji Tłustego Czwartku. Bawili się, raczyli tradycyjnymi pączkami i wszelkim dobrem, które zostało dostarczone na tę okazję dzięki ich zapobiegliwości. Fakt, że jest wtorek a nie czwartek nikomu nie przeszkadzał. Niezgodność czasu jest nieistotna, kiedy jest zgodność w zabawie i radości wspólnego przebywania.

   Spotkanie uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca Łosice. Powszechny aplauz wzbudziły dzieci z Małej Ziemi Łosickiej. Były wspólne śpiewy znanych piosenek ludowych ale też wspólne tańce. Trudno dorównać w śpiewie czy tańcu członkom Zespołu, ale nikt nie odmówi chęci, serca, zapału i ochoty seniorom. Wniosek nasuwa się oczywisty: PĄCZKI ŁĄCZĄ!


     Oficjalnego otwarcia dokonał p. prezes A. Zając.            Następnie wręczył legitymacje nowym słuchaczom.                                                             Na stołach królowały oczywiście pączki.       Pączki wszystkim bardzo smakowały.                                                   Ale były również i kanapki.


       Coś z tymi kaloriami trzeba było zrobić.                              Można tańczyć w kółeczku lub parami.


                                        A tu niespodzianka - występy Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej.


                                Członkowie zespołu porwali do wspólnego tańca również słuchaczy UTW.

 

RAJD TONKIELE - DROHICZYN


   W sobotę 23 lutego 2019 słuchacze UTW „pod wodzą” p. Wandy Frączek wyruszyli na rajd krajoznawczo – turystyczno – poznawczy po Ziemi Drohiczyńskiej.

  Wirów, w którym obejrzeliśmy zespół budynków poklasztornych, był pierwszym przystankiem w zwiedzaniu. Później grupa podzieliła się na dwie części. Jedna grupa – zapalonych chodziarzy nordic walking – wyruszyła na trasę Tonkiele – Drohiczyn. Druga grupa – „towarzysko-spacerowo-kawowa” udała się autokarem do Drohiczyna , by w wybranym przez siebie miejscu, w oparach kawy oczekiwać na rajdowców- chodziarzy.

  W Drohiczynie zwiedziliśmy podziemia katedry, w których spoczywają doczesne szczątki biskupów Diecezji Pińskiej i Drohiczyńskiej. Podziwialiśmy widoki z Góry Zamkowej. Stracone kalorie uzupełniliśmy posilając się zupą papieską i zagubami podlaskimi. Kto nie był niech się obejdzie smakiem. Zadowolona z wyjazdu grupa już planuje następny wypad. Najchętniej w powiększonym składzie, bo wiadomo, że im więcej nas tym weselej i ciekawiej. Do zobaczenia na szlaku!
 

Wspomnień czar

Wspomnień czar!

  Wiadomo , że wspomnienia na ogół są miłe, a wspomnienia z młodości słuchaczy UTW tym bardziej. 14.02.2019, oddaliśmy się muzycznym „Wspomnieniom z młodości. I nie tylko”. Pod takim tytułem siedlecki zespół „Fatum” w składzie: Marek Somla - lider, wokalista, gitara elektryczna, Marek Mioduszewski - gitara basowa, Wojciech Ciekot - instrumenty klawiszowe, Andrzej Wereda - perkusja, zagrał Walentynowy koncert w ŁDK. Zespół „dał czadu” grając przeboje z lat 60-tych i 70-tych ubiegłego wieku, a przede wszystkim klasyków bluesa, zespołu Breakout.

  Zabawa była przednia. Koncert niesamowity i energetyczny a frontman zespołu Marek Somla w świetnej formie głosowej. Okazał się też świetnym prowadzącym koncert, który łatwo i lekko nawiązuje kontakt z publicznością, świetnie się bawi tym co robi a jego radość udziela się słuchaczom. Po koncercie słuchacze UTW spotkali się z członkami zespołu na miłej pogawędce przy kawie. Szkoda, że nie wszyscy słuchacze byli na koncercie, ale może jeszcze kiedyś „Fatum” zagra w Łosicach?
 

KULIG 2019

                                                                 Tak się bawi, tak się bawi, UTW!

   Zima. Śnieg. Kulig! W czwartek 24.01.2019 słuchacze UTW „zaszaleli” na biało w Klepaczewie . Co prawda białego puchu było za mało na sannę, ale i bez tego bawiliśmy się świetnie, a grzaniec na popasie w lesie smakował wyśmienicie. Po przejażdżce zainstalowaliśmy się na ognisku nad Bugiem, przy bigosie, smalcu z ogórkami kiszonymi i racuszkami, którymi uraczyli nas gospodarze –p.p. Bobińscy. Do pysznego jedzenia były też serwowane napoje wyprodukowane przez zdolnych ( a jakże!) słuchaczy uniwersytetu. Degustacja, porównywanie produktów, wymiana przepisów (nauki nigdy za wiele!) trwała, przerywana tańcami i śpiewami. I zjazdami z górki na workach wypełnionych sianem, które były jak powrót do dzieciństwa.

   Takie spotkania zbliżają i integrują. Zima jeszcze się nie kończy, może będzie okazja do powtórnego spotkania przy ognisku. Jak nie w zimowo- śnieżnej aurze to już w cieplejszych okolicznościach przyrody. Chociaż słuchaczom UTW zawsze jest miło spotkać się i zabawić , bo daje to energię i napęd do dalszego działania.


                                                                                 Śniegu mało więc wsiadamy na wozy.                                                                             W lesie jednak śniegu jest trochę więcej.                                                               Trzeba koniom dać odpocząć i napić się czegoś gorącego.                             Jeszcze pamiątkowe zdjęcie.                                                                      I ruszamy dalej.

                                         


                                                                             Rozgrzewać można się na różne sposoby.


 
                                                                                Była również okazja pozjeżdżać z górki.                                                                                 Skoro gra muzyka to trzeba tańczyć.                               Jedzie pociąg z daleka ...                                                              A taki był widok na rzekę Bug.
 

ŁOSICKIE ANIOŁY

Chór naszego Uniwersytetu wyróżniony!

   W ŁDK w dniach 22-23. 01. 2019 r. odbył się XI Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek „Łosickie Anioły”. W dwudniowych zmaganiach na głosy wzięły udział wszystkie grupy wiekowe, od przedszkola do seniorów. 23.01.2019 r. występowali dorośli w kategoriach soliści i zespoły.

   Nielicznie zebrana publiczność miała okazję usłyszeć znane kolędy ale też zupełnie nowe, nieznane i bardzo ciekawe pastorałki.

   Jury w składzie: Krzysztof Chromiński, Ewa Smerecka i Dorota Todorska nagrodziło w kategorii dorośli -  soliści:

  1. Wioleta Latus
  2. Ewa Syzduł

   W kategorii dorośli - zespoły:

  1. „Korniczanie” – Stara Kornica
  2. „Amicis” – Platerów, Stara Kornica
  3. „Sąsiadeczki” – Stara Kornica

   Wyróżnienie: Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. TON w Łosicach

  Chór prowadzony jest przez p. Tadeusza Gosia, który akompaniował podczas występu na gitarze. Ogromne zainteresowanie wzbudziła  pastorałka żydowska w wykonaniu Chóru. Cieszymy się bardzo, że ich praca i zaangażowanie zostały docenione i nagrodzone. Życzymy wytrwałości i sukcesów. Trzymamy kciuki za kolejne nagrody. I trzeba chyba będzie pomyśleć o jakiejś gablocie lub innym miejscu, gdzie umieścimy trofea naszych zdolnych studentów.


                                                                                              Występy chóru UTW.                               Odbiór wyróżnienia.                                                           Pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników.


 

SPOTKANIE NOWOROCZNE

    Dnia 11.01.2019 r. w Transgranicznym Centrum Dialogu Kultur odbyło się spotkanie noworoczne członków Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łosickiej i słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Spotkanie otworzył v-ce prezes TPZŁ p. Krzysztof Dziołak. Następnie odśpiewano jedną z popularnych kolęd.
   Część gastronomiczną, bardzo smaczną i urozmaiconą, przygotowały panie z grupy kulinarnej UTW. Na zakończenie wystąpił chór UTW wykonując kilka mniej znanych kolęd.
   Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze.


 
                                                             Otwarcia spotkania dokonał v-ce prezes TPZŁ p. Krzysztof Dziołak.


 
                                                                    Licznie zgromadzeni członkowie TPZŁ i słuchacze UTW.


 
                                                                                 Słuchacze UTW i członkowie TPZŁ.


                    Słuchacze UTW i członkowie TPZŁ.                                                  Kawę i herbatę należało zrobić samodzielnie.                                                                                                 Występ chóru UTW.


 
Więcej artykułów…