0 Comments

Wycieczka po gminie Kornica już za nami!
Było ciekawie, radośnie i cieplutko ☀️
Dziękujemy Paniom byłej i obecnej Dyrektor Szkoły w Kobylanach za lekcję historii 📔
Pod pomnikiem poległych żołnierzy Wolność i Niezawisłość (WIN) w Kiełbaskach zapaliliśmy znicze aby oddać im cześć.
Chociaż nie była to gmina Kornica, w wiosce Nosów odwiedziliśmy zabytkową cerkiew, krochmalnię z 1901 roku oraz dwa zabytkowe czworaki z końca XIX wieku. Dalej nasza trasa zawiodła nas do Minizoopark Walim, gdzie zapoznaliśmy się z jego mieszkańcami 🐫☺️
Naszą wycieczkę zakończyliśmy pysznym obiadem przygotowanym w świetlicy Koło Gospodyń Wiejskich w Walimie.
Z tego miejsca w imieniu TPZŁ serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, dzięki którym sobotnia wycieczka była tak udana:
Pani Wójt Kornicy Beacie Jerzman za wsparcie i życzliwość, członkiniom Klub Seniora w Starej Kornicy za piękne przyjęcie, księdzu Janowi z cerkwi w Nosowie, właścicielowi mini Zoo Panu Łukaszowi Boś oraz Panu Krzysztofowi Dziołakowi za ciekawy wykład na temat bogactwa naturalnego gminy Kornica.